Used 2021 Coachmen RV Catalina Legacy 323BHDSCK Travel Trailer
2 Private bedrooms
3 Bunk Beds
Dual Entry
U-Shaped Dinette
Outdoor Camper Kitchen
Flip-Down Cargo Rack
2 Slides
Fireplace
Outdoor shower
This 2021 Coachmen Catalina offers a private bunkhouse, large living area with slide-out, modern kitchen with full appliances, and dual entry doors for added convenience. With room to sleep up to 10 and plenty of built-in storage. Thoughtfully designed for comfort, functionality, and a homey feel wherever you are.
We are located in Mansfield TX on Business 287. We show Rv's 7 Days A Week BY APPOINTMENT. Call BRET 817-805-0067 or AMY 817-658-4633 FREE DELIVERY AVAILABLE TO ALL 48 STATES. WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED. NO HIDDEN FEES!!!!!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# 5036876862
Exterior Color: WHITE
Interior Color: GREY
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | GREY |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 896 lbs |
| GVWR | 9500 lbs |
| Dry Weight | 7864 lbs |
| Cargo Capacity | 1636 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Two Door |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR 39" TV |
| Awning Info | 21' Electric w/Multicolor LED Strip & Remote |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
Catalina Legacy 323BHDSCK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


