Used 2021 Airstream Interstate 24GT 4x4 Motor Home Class B - Diesel
Hard to find Pre-Owned Airstream!
Experience luxury, performance, and freedom in this meticulously maintained 2021 Airstream Interstate 24GT. This premium Class B touring coach has had only one previous owner and comes complete with full service records, giving you total confidence in its care and upkeep.
This unit is upgraded with Starlink satellite internet, keeping you connected wherever your adventure takes you - ideal for remote work or streaming on the road. Custom carpets add an extra touch of comfort and style, while WeatherTech floor mats help protect and preserve the interior in all conditions.
The Interstate 24GT was designed with comfort in mind. Whether enjoying a weekend away or an extended trip with a loved one, the 24GT boasts comfort in abundance. From the extra-large galley to the spacious sleeping quarters, the 24GT is the perfect B-class RV for your upcoming adventures.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $24,499
Sale Price: $119,819
Stock# YC2602
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter 3500
Interior Color: MODERN GREIGE
| Sleeps | 2 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Interior Color | MODERN GREIGE |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Grey Water Capacity | 24 gals |
| Black Water Capacity | 11 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Generator | 2.5kW LPG with Auto Start and Ultra Quiet Resonator |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 55526 |
| Engine | Mercedes-Benz 3.0 L V6 Turbo Diesel |
| Chassis | Mercedes-Benz Sprinter 3500 |
| Horsepower | 188 hp |
| Fuel Capacity | 24.5 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Torque | 325 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12 volt |
| Refrigerator Size | 6.6 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power Armless with Auto-Retract w/LED Lighting |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 400 watts |
| VIN | W1X8ED6Y9LT036880 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

