Used 2021 Adventurer LP (ALP) Adventurer 23RB Motor Home Class C
2021 23RB Features and Options
The ALP Adventurer 23RB is a versatile Class C motorhome designed for comfort and convenience. With sleeping space for up to 6 and 6 seat belts, it’s perfect for family adventures. Key features include a rear bed, rear bathroom, bunk over cab, driver-side dinette, and passenger-side kitchen. Stay powered on the road with an ONAN generator and 100-watt solar panel. Experience the freedom of RV travel with this well-equipped, gas-powered motorhome.
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Price:
$88,750
You Save: $3,770
Sale Price: $84,980
You Save: $3,770
Sale Price: $84,980
Galaxy RV
Location: Parksville
Stock# 22N1540A
Location: Parksville
Stock# 22N1540A
Stock# 22N1540A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2021 23RB Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 23 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft |
| GVWR | 12500 lbs |
| Generator | YES |
| Fuel Type | Gas |
| Available Beds | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1FDWE3F65KDC16734 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

