Used 2020 Winnebago Industries Towables Voyage 3235RL Travel Trailer
SUPER CLEAN 2020 WINNEBAGO VOYAGE 3235RL FREE DELIVERY & SETUP!! IS A RV LOADED WITH LUXURY!! 37' LONG. ALL FIBERGLASS! WINTER PKG, XPLORE & COMFORT PKG, XL KING BEDROOM, 2 XL SLIDES. 2 COLD A/C. KING MASTER SUITE. REAR LIVING. DINETTE & A XL KING SLEEPER SOFA. PRIVATE BEDROOM WITH WASHER/ DRYER INCLUDED. LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & TRIFOLD SLEEPER SOFA. RESIDENTIAL KITCHEN, ELECTRIC FIREPLACE & BIG FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. COLD A/C. 50AMP POWER. OUTDOOR STORAGE. SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!! ONLY 8386 UVW. OUR PRICE: $25,995. WE HAVE MULTIPLE RV TO CHOOSE FROM!! We are located in KEN
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# 026053
Exterior Color: Platinum
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft |
| Exterior Color | Platinum |
| Hitch Weight | 920 lbs |
| GVWR | 10400 lbs |
| Dry Weight | 8280 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 100 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 225-75R15E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Gas/Electric RV |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5200 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 13' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
Voyage 3235RL Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


