Used 2020 Winnebago Spyder 29sfw Travel Trailer
2020 29sfw Features and Options
Grab the toys.... Adventure Awaits in this well maintained 2020 Winnebago Spyder Toy Hauler. Equipped with a 30-gallon fuel station and generator.
Ask about our easy finance options.
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Blue Compass RV
Location: Ogden UT
Stock# CT420444
Location: Ogden UT
Stock# CT420444
Stock# CT420444
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2020 29sfw Specifications
| Length | 35 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 3000 lbs |
| GVWR | 16000 lbs |
| Dry Weight | 11420 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Generator | Gas |
| VIN | 54CGS3Z22L6060023 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


