Used 2020 Newell Coach p50 Motor Home Class A - Diesel
2020 p50 Features and Options
Class A Diesel Quad Slide Motor Coach, Rear Walk-in Closet, King Size Bed w/Lav. Slide Out, Drawers/Storage/TV Slide Out, Shower, Half Bath, Washer/Dryer Prep., Pantry, Refrig., Pantry, Range, Dbl. Galley Sink, Dinette & Salon Sofa Slide Out, 2nd Sofa Slide Out, Overcab TV and More.
What Our Customers Are Saying
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Contact us for price
Newell Coach
Location: Miami, OK
Stock# 1668
Location: Miami, OK
Stock# 1668
Stock# 1668
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2020 p50 Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft 5 in |
| GVWR | 63300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 143 gals |
| Grey Water Capacity | 143 gals |
| Black Water Capacity | 143 gals |
| Miles | 49000 |
| Engine | Cummins ISX 600 HP |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


