Used 2020 Airstream Interstate Grand Tour EXT Std. Model Motor Home Class B - Diesel
View all Interstate Grand Tour EXT Floorplans
2020 Std. Model Features and Options
Fold-Out Sofa Bed, Drop-In Table, Wardrobe, Refrigerator/Microwave, Wet Bath, Sink, Flip Shelf, 2 Burner Cook Top, and More.
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Price:
$129,990
You Save: $10,007
Sale Price: $119,983
You Save: $10,007
Sale Price: $119,983
Ewald’s Airstream of Wisconsin
Location: Hales Corners, WI
Stock# AT26003A
Location: Hales Corners, WI
Stock# AT26003A
Exterior Color: Silver
Stock# AT26003A
Exterior Color: Silver
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2020 Std. Model Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 22 ft |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Exterior Color | Silver |
| GVWR | 8550 lbs |
| Dry Weight | 6453 lbs |
| Cargo Capacity | 2097 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Miles | 24049 |
| VIN | WDAPF4CD7KP074970 |
For more information
Contact Us
Interstate Grand Tour EXT Std. Model Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Rear Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


