Used 2020 Keystone RV Springdale 298BH Travel Trailer
2020 KEYSTONE SPRINGDALE 298BHFREE DELIVERY & SETUP!!THIS BEAUTIFUL LIKE NEW 2020 KEYSTONE SPRINGDALE 298BH IS A RV LOADED WITH LUXURY!! 33 LONG. 2 BEDROOM UNIT, 1 XL SLIDE. 2 A/C. QUEEN MASTER SUITE. PRIVATE REAR BEDROOM WITH 4 BUNKS. DINETTE & A SLEEPER SOFA. FRONT PRIVATE BEDROOM. LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & TRIFOLD SLEEPER SOFA. ELECTRIC FIREPLACE & BIG FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE.FULLY ENCLOSED & HEATED UNDERBELLY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES.2 COLD A/C UNITS. 6 GAL WATER HEATER, 50AMP POWER. OUTDOOR STORAGE. OUTDOOR KITCHEN, SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!! ONLY 6901 UVW.OUR PRICE: $17,995.WE HAVE MULTIPLE RV TO CHOOSE FROM!!We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES.WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED.¡SE HABLA ESPAÑOL!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# 5037900144(1)
Interior Color: Dusk, Ozark
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 8 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Interior Color | Dusk, Ozark |
| Hitch Weight | 685 lbs |
| Dry Weight | 6901 lbs |
| Cargo Capacity | 2579 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 4 |
| Available Beds | 5 |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 40 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
Springdale 298BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


