Used 2020 Keystone RV Montana High Country 384BR Fifth Wheel
Keystone Montana High Country fifth wheel 384BR highlights:
- Mid Bunk Room with Loft Above
- Loft
- Kitchen Island
- Coffee Station
- Fireplace
- Outdoor Kitchen
You will love the space you have throughout this fifth wheel thanks to the four slide outs. The chef of the family can prepare breakfast on the three burner cooktop or use the handy residential microwave and the outdoor kitchen will be great for dinner in the evening. The hide-a-bed sofa, power theater seating, and booth dinette will be great for relaxing after a day of hiking or biking and the full bath includes a shower with a seat to easily clean up. This unit features a front master suite plus a mid bunk room with a loft above, allowing you to sleep up to ten people!
When heading out and setting up in a Keystone Montana High Country fifth wheel you will appreciate the Dexter E-Z Lube axles, Max Turn front cap and radius frame with Hitch Vision, and an enormous drop frame pass-through storage compartment to name a few features. Inside you will find luxury and comfort with the 78" tall main slide outs and flush mounted LED interior lights. The bath features a skylight over the shower, seamless countertops, and a vanity with three drawers for extra storage space!. The chef of the family is going to love the Montana High Country's kitchen with its Furrion 21" two in one stainless steel cooktop and oven, a 30" over-the-range microwave, solid surface countertops, and a high-rise faucet with an integrated pull-out sprayer, plus so much more!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# 98425
| Sleeps | 10 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 8 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2580 lbs |
| Dry Weight | 13226 lbs |
| Cargo Capacity | 3474 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 49 gals |
| Tire Size | ST235/80R16F |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Four Door RV |
| Refrigerator Size | 12 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 11' and 17' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDF38422LA741967 |
Montana High Country 384BR Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


