Used 2020 Keystone RV Montana High Country 335BH Fifth Wheel
DISCOUNTED FOR FINANCING!!!
Keystone Montana High Country fifth wheel 335BH highlights:
- Dual Entry Doors
- Kitchen Island
- Bath and a Half
- Private Bunkhouse
- Four Slides
- 18 Cu. Ft. Residential Refrigerator
Your family will love the unique layout of this fifth wheel! Enter from either the front living area, or straight into the rear private bunkhouse. The kids will love the slide out bunks and the half bath all to themselves. There is even a loft above the bunkhouse that includes two bunk mats and a storage cabinet. While the kids are playing a game in the bunkhouse, the adults can prepare dinner on the three burner cooktop, enjoy a cold drink together, and relax on the power theater seating. This fifth wheel's kitchen is made complete with a residential refrigerator, a coffee station, a pantry, and the fireplace is right across from the theater seats for easy viewing. Mom and dad will enjoy some privacy in the front master suite that includes a queen bed, access into the dual entry bath, and plenty of dresser and closet space for all their clothes.
When heading out and setting up in a Keystone Montana High Country fifth wheel you will appreciate the Dexter E-Z Lube axles, Max Turn front cap and radius frame with Hitch Vision, and an enormous drop frame pass-through storage compartment to name a few features. Inside you will find luxury and comfort with the 78" tall main slide outs and flush mounted LED interior lights. The bath features a skylight over the shower, seamless countertops, and a vanity with three drawers for extra storage space!. The chef of the family is going to love the Montana High Country's kitchen with its Furrion 21" two in one stainless steel cooktop and oven, a 30" over-the-range microwave, solid surface countertops, and a high-rise faucet with an integrated pull-out sprayer, plus so much more!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# UT121459
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 36 ft 8 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2405 lbs |
| Dry Weight | 12155 lbs |
| Cargo Capacity | 3845 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Tire Size | ST235/80R16F |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 60 gals |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR, LED HDTV |
| Awning Info | 10' and 16' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDF33522LA741887 |
Montana High Country 335BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


