Used 2020 Keystone RV Laredo 335MK Travel Trailer
NO HIDDEN FEES! LOWEST PRICES NATIONWIDE!
Keystone Laredo travel trailer 335MK highlights:
- Two Refrigerators
- Kitchen Island
- King-Size Bed
- Master Closet
- Two Awnings
Every trip that you take in this Laredo travel trailer will be fabulous! This unit comes with two refrigerators in the kitchen so that you can stock up on double of your favorite ingredients, and the large pantry will also be able to hold your spices and snacks. You can use the island with residential sink to wash any veggies that need chopping while your friends sit back on the theater seating in front of the fireplace. The residential-grade carpet is such a great addition because it makes this trailer feel like home, and the king bed slide in the front private bedroom is certainly just as comfortable as home would be.
The Keystone Laredo fifth wheels and travel trailers are the very best at delivering upscale amenities, contemporary styling, and a variety of models! These units will allow you to travel with confidence because they come with Max Turn Technology which helps you maneuver easily into any campsite, and the Solid Step entry door remains level to the ground so that you can always enter safely. With a fully enclosed and heated underbelly and tanks, you will be able to adventure during any season without worry, and the oversized lighted and heated pass-through storage compartment will provide a safe place for all of your gear.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
You Save: $3,000
Sale Price: $25,995
Stock# 601176
Interior Color: Smoketree, Claridge
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | Smoketree, Claridge |
| Hitch Weight | 1185 lbs |
| Dry Weight | 8376 lbs |
| Cargo Capacity | 1604 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 11' and 14' with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDT3352XLE601176 |
Laredo 335MK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


