Used 2020 Keystone RV Impact 367 Toy Hauler Fifth Wheel
Call us Today! (515) 280-1026
Keystone Impact toy hauler 367 highlights:
- 13' Separate Garage
- Full and Half Bath
- Loft
- Two Pantries
- 12 Cu. Ft. Refrigerator
- Power Queen Bed
You can spend every vacation enjoying your time with your off-road toys and family with this fifth wheel. After unloading your ATV or motorcycles from 13' of cargo storage, you can quickly set up the sofas or just head out. You can return to triple slides offering lots of interior floor space, a separate living and kitchen area with a HDTV, a sofa slide, and all the appliances needed to make a warm meal and store leftovers. You can then retire to the master suite with access to the full bathroom, and fall asleep on your own residential queen bed.
Keystone specifically keeps you, the customer, in mind as they construct and build each Impact toy hauler. From 100" wide body and aluminum construction to the 30 gallon fuel station, the 5K InterLock system, and the 8 ft. ramp door offering a lower pitch for better loading angle. You will love being able to take your toys with you, sleep on your own bedding, rinsing off the mud in the oversized shower, and make meals all while enjoying the great outdoors. You will find more features throughout providing value and comfort in a lightweight travel trailer or fifth wheel toy hauler in any floorplan you choose. Get out and play hard!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# CT31545
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Hitch Weight | 2970 lbs |
| Dry Weight | 12607 lbs |
| Cargo Capacity | 4393 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 12 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 13 ft |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| TV Info | LR 40" LED HDTV |
| Awning Info | Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4YDF3672XLF815400 |
Impact 367 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


