Used 2020 Keystone RV Hideout 32FBTS Travel Trailer
Keystone Hideout travel trailer 32FBTS highlights:
- Laundry Chute
- Four Bunks
- Master Suite
- Dual Entry
- Kitchen Island
This Hideout travel trailer is so luxurious that it will instantly become your family's favorite vacation destination. With four bunk beds in the front private bunkhouse and a queen bed slide in the rear master suite, this trailer delivers nothing less than extravagance! You will also appreciate how functional the full kitchen is with the extra help and countertop space from the island, and you can even take your meal preparations outside to the outdoor kitchen when the weather is nice.
For any trip, whether near or far, you will want a Hideout fifth wheel, travel trailer, or toy hauler by Keystone RV. These models are lightweight which makes them easy to hook up and tow. Just load up your belongings and head out for a weekend away in your own Hideout retreat. A few key features inside of each model include: pleated shades in the living area, a high-rise faucet in the kitchen, and full-strutted storage under the master bed, and the exterior is just as indulgent with its powder-coated I-beam frame, exterior speakers, black radius window frames, Tru-fit™ five point slide-out construction, and the lighted adjustable power awning. Don't wait any longer to enjoy your own private hideout with the Keystone Hideout!
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# 319740
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1150 lbs |
| Dry Weight | 8540 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 4 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR 50" HDTV |
| Awning Info | Lighted Adjustable Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4YDT32F2XL7247236 |
Hideout 32FBTS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


