Used 2019 Jayco Eagle 321RSTS Fifth Wheel
Jayco Eagle fifth wheel 321RSTS highlights:
- Dual Recliners
- Kitchen Island
- Walk-In Pantry
- LED Fireplace
- Private Bedroom
If you only like to travel in luxury, take a step inside this Eagle fifth wheel to find what you have been looking for. From its completely elegant kitchen with a residential walk-in pantry, a large island with a stainless steel under-mounted sink, a roll-up metal strainer, and a bamboo cutting board, to its peacefully accommodating private bedroom with a slide out queen bed, and a large closet, this unit is packed out with all of the features you could possibly need. There has even been a space prepped to add a washer and dryer if you choose!
With modern styling and innovative design, the Jayco Eagle boasts an upgraded travel experience for everyone! Each Eagle offers StrongholdVBL exterior walls, a Magnum Truss roof system which is the strongest roof in the industry, and Climate Shield zero-degree-tested weather protection so that you can consistently enjoy four seasons of traveling. The industry-exclusive HELIX cooling system provides you with a "Whisper Quiet" 15,000 BTU A/C unit, as well as a Jayco-exclusive insulated duct design. As an industry first, Jayco is proud to include preparations for rooftop and ground solar panels by Go Power® in every Eagle, and the Keyed Alike™ lock system will ensure that you are in complete control of everything you have stored in the enormous pass-through storage compartment.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 26954RB
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Int Height | 8 ft 7 in |
| Hitch Weight | 2065 lbs |
| GVWR | 12700 lbs |
| Dry Weight | 10605 lbs |
| Cargo Capacity | 2095 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 100 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Gas/Electric with Freezer |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 17.8 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 16' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1UJCJ0BT3K1WD0167 |
Eagle 321RSTS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


