Used 2019 Jayco Eagle 319MLOK Fifth Wheel
View all Eagle Floorplans
2019 319MLOK Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Price:
$39,050
You Save: $4,069
Sale Price: $34,981
You Save: $4,069
Sale Price: $34,981
Pete's RV Center
Location: South Burlington, VT
Stock# 91702D
Location: South Burlington, VT
Stock# 91702D
Interior Color: Y
Stock# 91702D
Interior Color: Y
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2019 319MLOK Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Int Height | 8 ft 7 in |
| Interior Color | Y |
| Hitch Weight | 2150 lbs |
| GVWR | 12995 lbs |
| Dry Weight | 10710 lbs |
| Cargo Capacity | 2285 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Gas/Electric with Freezer |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 17.8 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" LED HDTV |
| Awning Info | 17' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1UJCJ0BT2K1WR0204 |
For more information
Contact Us
Eagle 319MLOK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

