Used 2019 Highland Ridge RV Open Range 328BHS Travel Trailer
Bunkhouse Dinette | Outdoor Kitchen | Bath and a Half | Kitchen Island
Highland Ridge Open Range travel trailer OT328BHS highlights:
- Bunkhouse Dinette
- Bath and a Half
- Free Standing Dinette
- Kitchen Island
- Outside Kitchen
- Pet Friendly
Been searching for the perfect travel trailer for your family that enjoys inside comforts after being outside all day? This Open Range offers a private bunkhouse with a half bath, a sofa and a dinette that the kids will surely enjoy. You will have the master bedroom with a queen bed on the opposite side to yourself, plus dual access to the bathroom. The main kitchen and living area offers a wide open space with dual slides for everyone to gather to make meals, eat, and relax. You will find lots of storage for all your dishes, pots and pans, plus some! The chef can choose to cook inside with all the stainless steel appliances or outside on the outdoor kitchen. Comfortable, spacious and private, take a look!
The Highland Ridge RV Open Range is designed for extended use during any season. Each travel trailer offers inside style and comfort such as stainless steel appliances, hardwood cabinet doors, ball bearing full extension drawer guides, as well as a USB/12V charging port that charges your portable electronics even when you are not hooked up to a power source. You will also appreciate the power tongue jack making it easy to set up during the day or night with the LED lights. Choose your favorite model today!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $23,600
Sale Price: $31,950
Stock# 112624B
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 37 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 1280 lbs |
| GVWR | 11300 lbs |
| Dry Weight | 9860 lbs |
| Cargo Capacity | 1440 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 82 gals |
| Tire Size | 16" |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Double Door |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Type | Quick Recovery Gas/Electric |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 11' & 9' Power w/LED Lights & Flex Gard |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 58TBH0BT6K3AE3200 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


