Used 2019 Highland Ridge RV Open Range 24BHS Travel Trailer
!! FINANCE SPECIAL !!
» Magnum Roof System » Fiberglass Roof Insulation » Pocket Screwed Lumbercore Cabinet Construction » Residential Style Flooring - Designer Carefree Congoleum » 5/8" Main Floor Decking » Seamless One Piece Roofing » Gas DSI Water Heater » Black Front Diamond Plating » 120V G.F.C.I Protected Exterior Receptacle » Bumper with Drain Hose Carrier and End Caps » Omni-Directional Digital TV/AM/FM Antenna with Powered Amplifier » Electric Brakes » Nitrogen Filled Tires » Solar Prep » Tinted Safety-Glass Windows » Wide Entrance Doors with Screen Door and Window » Galvanized Steel Wheel Wells » (2) 30lb LP Bottles with Auto Changeover and Bottle Cover (Dual Axle Models) » Electric Awning with LED Lighting and Integrated Speakers » Stabilizer Jacks » Electric Tongue Jack » Spare Tire with Carrier » Docking Station with Tank Flush » Ez-Store Detachable Power Cord » 12V CD/DVD Stereo with USB Input » TV Cable and Satellite Prep » 12V Powered Bathroom Vent » Shower Surround » Stainless Steel Appliances » 2 Burner Cooktop and Convection Microware (Single Axle Models) » 3 Burner Cooktop with 17" Oven and Microwave (Dual Axle Models) » Heated Enclosed Underbelly » Magnet Catches for Baggage Doors » Aluminum Rims » Rear Access Ladder » Flexible LP Lines
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# UT420471
| Length | 29 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 780 lbs |
| GVWR | 7650 lbs |
| Dry Weight | 5765 lbs |
| Cargo Capacity | 1885 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Axle Count | 2 |
| VIN | 58TBH0BN1K3UC3088 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


