Used 2019 Gulf Stream RV Conquest Class C 6315 Motor Home Class C
2019 6315 Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Optimum RV
Location: FL, Tallahassee
Stock# 2AR949
Location: FL, Tallahassee
Stock# 2AR949
Chassis: Ford E450
Stock# 2AR949
Chassis: Ford E450
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2019 6315 Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 32587 |
| Engine | 6.8L V-10 |
| Chassis | Ford E450 |
| Number Of Bunks | 5 |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 42 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Electric w/LED Lights & Speakers |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 1FDXE4FS7KDC12949 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


