Used 2019 Forest River RV Ozark 2700TH Toy Hauler Travel Trailer
PRIORITY RV NETWORKForest River Ozark toy hauler 2700TH highlights:
- Dual Entry
- U-Shaped Dinette
- Shower Skylight
- 12' Separate Garage
- Three-Burner Cooktop
This Ozark toy hauler will give you extra interior living space with a single slide that houses the U-shaped dinette. You will also find plenty of sleeping space with the front RV queen bed and the rear flip-out sofas that can convert into a king bed. As you unload your toys from the 12' separate garage, you will appreciate having two entry doors because they will allow you to easily get in and out of the trailer.
It's time to change the way you vacation with a Forest River Ozark toy hauler or travel trailer! With its 5/8" tongue-n-groove plywood flooring, electric self-adjusting brakes, largest-in-class windows and single basin kitchen sink, and its upgraded TUFFCOAT aluminum exterior, the Ozark proves to be a serious contender for your weekend plans. You'll appreciate the pleated black privacy shades for privacy at night and the SHAW 'micro-abrasive' linoleum to easily clean-up after a weekend at the lake. Each unit also features emergency exit windows, safety glass windows, a carbon monoxide detector, and a smoke detector to keep your family safe while you are away from home.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $4,685
Sale Price: $17,795
Stock# 651988A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 830 lbs |
| GVWR | 7830 lbs |
| Dry Weight | 5683 lbs |
| Cargo Capacity | 2147 lbs |
| Fresh Water Capacity | 38 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 12 ft |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 15' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4X4TZKC27KY200142 |
Ozark 2700TH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


