Used 2019 Forest River RV Cedar Creek Hathaway Edition 36CK2 Fifth Wheel
2019 36CK2 Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Western RV Country
Location: Edmonton - Leduc
Stock# 26E015AC
Location: Edmonton - Leduc
Stock# 26E015AC
Stock# 26E015AC
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2019 36CK2 Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft |
| Hitch Weight | 2525 lbs |
| GVWR | 16525 lbs |
| Dry Weight | 13134 lbs |
| Cargo Capacity | 3391 lbs |
| Fresh Water Capacity | 57 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Stainless Steel |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" LED TV, BR 32" LED TV |
| Awning Info | 18' Electric with LED Night Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4FCRM21KS221805 |
For more information
Contact Us
Cedar Creek Hathaway Edition 36CK2 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


