Used 2019 Erwin Hymer Sunlight Van Two Motor Home Class B
EXCEPTIONALLY CLEAN 2019 Sunlight Van Two!! Twin Beds with Tables (convert to King Bed!) and Rear Bathroom! ONLY 23,300 miles!! STUFFED with Equipment!!
2019 Van Two Features and Options
Equipment includes:
* 3' cu REFER with drop-down freezer compartment
* Moen faucet, sink
* Two burner cook top
* Dimmable LED lights
* 400W Solar
* 2000W Inverter
* Water heater, water pump
* Furnace
* Microwave
* TV
* Roof A/C
* Bathroom with foot-flush toilet and second Moen faucet, sink
* Macerator
* Awning with LED
* 105ah Lithium battery standard
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Sale Price:
$64,990
Don's RV
Location: Ceres, CA
Stock# C128568
Location: Ceres, CA
Stock# C128568
Stock# C128568
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2019 Van Two Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 19 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| GVWR | 11500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 17.6 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| Horsepower | 280 hp |
| Available Beds | 2 |
| Torque | 260 ft-lb |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| VIN | 3C6TRVDG2JE128568 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


