Used 2018 Keystone RV Springdale 280BH Travel Trailer
SUPER CLEAN 2018 KEYSTONE SPRINGDALE 280BH FREE DELIVERY & SETUP!! SUPER CLEAN. IS A RV LOADED WITH LUXURY!! 33 LONG. PRIVATE BEDROOMS, XL SLIDE. 2 COLD A/C. QUEEN MASTER SUITE. 2 REAR BUNKS PLUS A SOFA/ DINETTE SLEEPER. FRONT PRIVATE BEDROOM. LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & TRIFOLD SLEEPER SOFA. FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE. BIG PANTRY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. COLD A/C UNITS. 50AMP POWER. OUTDOOR STORAGE. OUTDOOR KITCHEN, SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!! ONLY 7513 UVW. OUR PRICE: $19,995. WE HAVE MULTIPLE RV TO CHOOSE FROM!! We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES. WE INSPECT & GO
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 104153
Interior Color: Biscotti, Bistro, Latte
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Interior Color | Biscotti, Bistro, Latte |
| Hitch Weight | 805 lbs |
| Dry Weight | 7206 lbs |
| Cargo Capacity | 2394 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
Springdale 280BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


