Used 2018 Keystone RV Passport Elite 23RB Travel Trailer
Clean used couples coach with back up camera, solid countertops, new tires, and more!
Keystone Passport Elite 23RB travel trailer highlights:
- Single Slide
- Queen-Size Bed
- Sleeps Four
- 6' 8" Vaulted Ceilings
- Large Wardrobe
If you are looking for a trailer that provides luxurious amenities while you travel, then this Passport Elite travel trailer is exactly what you need. Because of the single slide that has been included in this unit, you receive more usable space in the living area for things like watching your favorite movie on the LED flat screen HDTV, you can also gain more sleeping space in the evenings because the sofa pulls out into a bed allowing this unit to sleep four people whenever needed. Preparing dinner will never stress you out because this trailer comes equipped with a 3-burner range top and a 6 cubic foot double-door refrigerator.
When you own a unit like this Keystone travel trailer, you own a piece of luxury that you can take along with you wherever you adventure next. Because of the 6' 8" vaulted ceilings, this trailer provides a spacious atmosphere for you to live in while you travel, and the 60" x 80" queen-size mattress gives you more space to sleep than a traditional RV mattress does. The large wardrobes that have been included in this trailer allow you to store more garments and outdoor accessories for your trip ahead, and the upgraded window treatments and leather furniture give this entire unit a modern look and stylish design.
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $55
Sale Price: $14,995
Stock# 6000
Interior Color: Remington, Montreal, Brentwood
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Remington, Montreal, Brentwood |
| Hitch Weight | 565 lbs |
| Dry Weight | 4777 lbs |
| Cargo Capacity | 2023 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 15 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LED Flat Screen HDTV |
| Awning Info | 15' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4YDT23R2XJK414922 |
Passport Elite 23RB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


