Used 2018 Keystone RV Laredo 335MK Travel Trailer
Keystone RV Laredo travel trailer model 335MK highlights:
- Rear Kitchen
- Kitchen Island
- Master Closet
- 40" TV in the Living Room
You can entertain with this Keystone Laredo travel trailer model 335MK! The slide out in the bedroom provides added foot traffic space around the bed, and there is ample storage for your clothing with a dresser or full wall master closet. In the central living area and kitchen, you have an entertainment center with a 40" TV, and lots of countertop space for cooking and food prep. When you are done with the cooking, you can sit down and enjoy your meal. You will also find a pass-through storage beneath this unit for all of your outdoor camping gear as well. With this Keystone Laredo, you can easily relax and have loads of camping fun!
Keystone RV is all about making everything "Life Sized" in these Laredo fifth wheels and travel trailer models. They are not about making things small to make them "fit." You can count on things to be reliable like they would be at home. The construction has a powder-coated I-beam frame, EX lube axles, and a waterworks utility center. The interior has ventilation windows and stain resistant fabrics. Choose your model today!
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# 339296
| Sleeps | 2 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1150 lbs |
| Dry Weight | 8520 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" TV |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4YDT33522JV601007 |
Laredo 335MK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


