Used 2018 Keystone RV Laredo 268SRL Fifth Wheel
Bring along your family of four for a memorable time camping in this single slide out, rear living area, Laredo 268SRL fifth wheel by Keystone RV. The slide out along the roadside features a free-standing dinette and a tri-fold sofa sleeper. You will find all of the kitchen amenities that you will need while you are away from home. There is a large sink, a three burner range, refrigerator, and a pantry. You also have an entertainment center for your viewing pleasure.
Keystone Laredo Super Lite fifth wheels are the units you should be looking at when considering your next RV. Safety, construction, and convenience are three things that Keystone keeps in mind as they build the Laredo Super Lite's. Safety first with the breakaway switch, the tinted safety glass windows, and the smoke/carbon monoxide detectors. The construction of these units are made with fully enclosed underbelly's and adjustable extended hitch pitch so towing will not be an issue. There is also a full sized spare tire and an outdoor shower for added convenience throughout your vacation.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $2,353
Sale Price: $23,897
Stock# JV600267
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Hitch Weight | 1390 lbs |
| Dry Weight | 8605 lbs |
| Cargo Capacity | 1335 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 39" TV, Outside TV |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4YDF26825JV600267 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


