Used 2018 Keystone RV Hideout 32RDDS Travel Trailer
* Sale Price Includes Finance Discount *
The 2018 Keystone Hideout 32RDDS is a rear-living room travel trailer with a rear-door bunkhouse, sleeping 6-8 people and featuring opposing slide-outs and theater seating in the living area. Key features include a large kitchen with ample counter space and storage, residential-style stainless steel sink, and a power awning. It is designed for entry-level RVers, offering a good balance of features and affordability, with robust construction including reinforced walls, floors, and a crowned roof.
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# UT230727
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 970 lbs |
| Dry Weight | 8447 lbs |
| Cargo Capacity | 1323 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDT32R29L7244131 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


