Used 2018 Keystone RV Hideout 26LHSWE Travel Trailer
Keystone RV Hideout travel trailer 26LHSWE highlights:
- 52" x 74" Bunk Beds
- Rear Bathroom
- Single Slide Out
- Private Front Bedroom
This Keystone Hideout travel trailer 26LHSWE offers a spacious way to travel with a larger family. This unit features a set of 52" x 74" bunk beds for your kids or you can even bring along a guest or two. Additional sleeping space can be found at the dinette and sofa, plus in the private front bedroom. The slide out along the roadside helps to open up the floor space. The rear bathroom has all of the amenities that you would find at home, so you can easily get ready for the day. Get ready to head out to new adventures with this Hideout 26LHSWE!
For any trip whether near or far you will want a Hideout travel trailer by Keystone RV. These models are lightweight which makes them easy to hook-up and tow. Just load up your belongings and head out for a weekend away in your own Hideout retreat. Inside you will find surround sound speakers, a Bluetooth DVD/CD/MP3 stereo, as well as a range with hi-output burner and a high rise kitchen faucet. The drawers are easy to open and close with the ball bearing drawer guides plus with the 6 cu. ft. refrigerator you can easily stock up on all of the food that you will need while you are away from home. What are you waiting for? Come enjoy your own private hideout with a Keystone Hideout travel trailer!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# UT700250
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 620 lbs |
| Dry Weight | 5709 lbs |
| Cargo Capacity | 1911 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDT26L2XJN243386 |
Hideout 26LHSWE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


