Used 2018 Keystone RV Hideout 21LHSWE Travel Trailer
!!!! BEAUTIFUL TRAVEL TRAILER !!!!!
View all Hideout Floorplans
2018 21LHSWE Features and Options
The 2018 Keystone Hideout 21LHSWE is a lightweight travel trailer designed for easy towing and maneuverability, making it suitable for couples, small families, or solo travelers. It offers a functional living space with features like a power awning, LED interior lights, and a 60-gallon water tank. The trailer also includes a walk-on roof, satellite prep, and a backup camera prep, among other amenities.
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Western RV Country
Location: Field of RV Dreams
Stock# 25S003P
Location: Field of RV Dreams
Stock# 25S003P
Stock# 25S003P
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2018 21LHSWE Specifications
| Sleeps | 8 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 538 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4482 lbs |
| Cargo Capacity | 2518 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Available Beds | Queen, double, Sofa |
| Refrigerator Type | Electric / Propane |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power Retractable Awning |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 4YDT21L28JN247357 |
For more information
Contact Us
Hideout 21LHSWE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


