Used 2018 Forest River RV Surveyor 264RKS Travel Trailer
Double entry doors, a rear kitchen, and single slide are just a few of the key features you will find inside the Surveyor 264RKS travel trailer by Forest River!
As you enter the rear entrance of the travel trailer, along the rear wall you will find a refrigerator, three burner range, extra counter space, and a double kitchen sink. The slide has a sofa, end table, and wardrobe. The opposite side of the travel trailer has a dinette.
In the side aisle bath you will find a sink, neo-angle shower, and toilet.
The front bedroom greets you with a queen bed with storage below, and wardrobes on either side of the bed. There is also a entrance outside from the bedroom.
An exterior pass thru storage area is great for storing your exterior camping gear while the interior overhead cabinets help to keep your things neat and tidy inside the trailer, plus more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# UT700244
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 651 lbs |
| Dry Weight | 4996 lbs |
| Cargo Capacity | 2655 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TSVB20J2476509 |
Surveyor 264RKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


