Used 2018 Forest River RV Stealth CB1913 Toy Hauler Travel Trailer
ARE YOU READY FOR A VACATION? THIS TOY HAULER IS PERFECT WITH 13' OF CARGO SPACE!
~OPTIONS LISTED BY MANUFACTURER , ACTUAL OPTIONS MAY VARY~
When you are ready for a vacation, then load up your off-road toys, and set out to the playground of your choice with the Stealth CB1913 toy hauler travel trailer.
A rear ramp door on this model leads to over 13' of cargo space. The cargo area also has two sofas with tables. An optional electric bed may be added.
The kitchen includes a double sink, overhead microwave, three burner cook top with oven and refrigerator. To the left of the entry door there is an overhead cabinet where you can store any riding gear that you may have.
The front corner full size bed has an overhead cabinet at the head of the bed and along the foot of the bed there is a linen/wardrobe which provides additional storage.
A front corner bathroom includes a corner vanity sink, toilet and a shower with optional glass door.
Outside you will find an awning and space that has been prepped for an Onan generator, and more!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $5,502
Sale Price: $29,995
Stock# 98250
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 6 |
| Length | 25 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 853 lbs |
| GVWR | 9999 lbs |
| Dry Weight | 6399 lbs |
| Cargo Capacity | 3600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | 1 |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Electric |
| VIN | 4X4TSFU2XJC017775 |
Stealth CB1913 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


