Used 2018 Forest River RV Rockwood Ultra Lite 2304DS Travel Trailer
View all Rockwood Ultra Lite Floorplans
2018 2304DS Features and Options
The Rockwood Ultra Lite 2304DS is a lightweight travel trailer designed for comfort and ease of towing. Includes a Murphy Bed, U-Shaped dinette, full kitchen with a 3-burner stove, refrigerator, microwave and double sink.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420527
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420527
Stock# UT420527
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2018 2304DS Specifications
| Length | 25 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Hitch Weight | 660 lbs |
| Dry Weight | 5598 lbs |
| Cargo Capacity | 2062 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| VIN | 4X4TRLY2XJZ156497 |
For more information
Contact Us
Rockwood Ultra Lite 2304DS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


