Used 2018 Forest River RV Rockwood Extreme Sports 1640ESP Folding Pop-Up Camper
If you have been looking for sleeping space for 4 inside a folding pop-up camper then take a look at this Rockwood Extreme Sports 1640ESP by Forest River.
As you enter you will notice a cabinet on either side of the entrance. To your right you will find a 54" x 78" front tent end bed, and a 42" x 78" rear tent end bed to your left.
Along the rear wall and road side wall there is a seat and pull-out gaucho with a table. There is single sink with optional refrigerator next to the guacho. A two burner range with counter space can be found along the curb side wall.
Outside you may choose to carry out the inside range for outdoor cooking while relaxing under the awning, plus more!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# UT90760
| Sleeps | 4 |
| Length | 12 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 11 in |
| Hitch Weight | 178 lbs |
| Dry Weight | 1722 lbs |
| Cargo Capacity | 656 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 4X4CFM619JD302913 |
Rockwood Extreme Sports 1640ESP Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


