Used 2018 Forest River RV Rockwood 232ESP Folding Pop-Up Camper
The single slide on this folding pop-up camper helps to open up the floor space. As you enter this Rockwood Extreme Sports 232ESP by Forest River you will find a shower cassette toilet, rear queen tent bed and a front king. Plus there is an exterior front deck for storing your toys and outside gear!
There are four storage cabinets throughout this model. Along the door side you will find a shower and a cassette toilet. Now that is convenient while camping in the great outdoors.
Opposite find a booth dinette slide out. During the day you can enjoy meals here, and at night the dinette makes into additional sleeping space.
The swing galley has a three burner range, sink, and optional refrigerator.
Outside you will find a gas grill, awning, and a 54" x 84" front deck storage with expanded metal decking for toys and all of your gear, plus more!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# U-303419
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 6 ft 2 in |
| Hitch Weight | 294 lbs |
| Dry Weight | 2933 lbs |
| Cargo Capacity | 861 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 4X4CFMX18JD303419 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


