Used 2018 Forest River RV Patriot Edition 22RR Toy Hauler Travel Trailer
BARGAIN ROW
When you are ready to take your off-road toys and hit the trails, load them up in this 22RR Patriot Edition toy hauler travel trailer by Forest River and let your next camping trip start!
In the cargo area there are two fold down sofas and a dinette table. You can enjoy your meals at the sofas during the day, and at night they easily convert into additional sleeping space.
The kitchen area has a three burner range, microwave, and large sink along one side of the trailer. Across from the sink there is a walk-in pantry for your food items, and a refrigerator.
Colaw RV is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer pictures, specifications, and features may be used in place of actual units on our lot. Please contact us @833-307-6203 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs, specs, & features may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.
The side aisle bathroom has a neo-angle shower, sink, and toilet. You will also find a private entry door from the bathroom leading into the bedroom.
In the front bedroom you can get a good night's sleep on the queen bed. There are two wardrobes for your hang up clothes, and across from the bed, in the corner of the room there is a LCD TV mount.
Throughout the trailer you will find overhead cabinets and outside there is exterior storage along the front of the trailer, a LCD TV mount, plus so much more!
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# U8721
| Sleeps | 4 |
| Length | 28 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 686 lbs |
| GVWR | 7686 lbs |
| Dry Weight | 4871 lbs |
| Cargo Capacity | 2815 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 8721 |
Patriot Edition 22RR Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


