Used 2018 Forest River RV Cherokee Wolf Pack 25PACK12plus Toy Hauler Travel Trailer
Forest River Cherokee Wolf Pack toy hauler 25PACK12+ highlights:
- Single Slide Out
- 12' Garage
- U-Dinette
- Walk-Through Bathroom
For any camping excursion you will want this Cherokee Wolf Pack 25PACK12+ single slide out toy hauler travel trailer. The 12' garage features plenty of room for a few dirt bikes, a four wheeler, or an ATV plus there is a private entry door, two sofas, and a Happijac power bed. The walk-through bathroom has two doors along either side for complete privacy. In the combined kitchen/living area you can enjoy your meals around the u-dinette, and at night head to the private front bedroom where you will find a queen bed with storage below and more!
With any Cherokee Wolf Pack toy hauler travel trailer it is easy to keep the outdoor fun going all weekend long! There is plenty of room for a few dirt bikes, a four wheeler, or an ATV - whatever your favorite riding toy is there is space! You can clean up before coming indoors with the convenient outside shower. Inside you will find conveniences such as tongue and groove plywood floors, real wood doors and drawers, wood blinds, and an 8 cu. ft. refrigerator. The Limited Package includes a few more upgraded items such as a kitchen appliance package, a hypoallergenic Evergreen mattress, USB charging stations, a drop in cooktop with glass cover and so much more!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# UT910155
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 37 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1142 lbs |
| GVWR | 11342 lbs |
| Dry Weight | 8646 lbs |
| Cargo Capacity | 2696 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 12 ft |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| Awning Info | 21' Power |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2CTPB4J1211351 |
Cherokee Wolf Pack 25PACK12plus Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


