Used 2018 Forest River RV Cherokee Arctic Wolf 305ML6 Fifth Wheel
View all Cherokee Arctic Wolf Floorplans
2018 305ML6 Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Price:
$37,400
You Save: $7,405
Sale Price: $29,995
You Save: $7,405
Sale Price: $29,995
Ketelsen RV
Location: Hiawatha
Stock# 18493
Location: Hiawatha
Stock# 18493
Stock# 18493
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2018 305ML6 Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 35 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Hitch Weight | 1452 lbs |
| GVWR | 10920 lbs |
| Dry Weight | 8800 lbs |
| Cargo Capacity | 2120 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | Gas/electric |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5ZT3CKWB3J2701998 |
For more information
Contact Us
Cherokee Arctic Wolf 305ML6 Reviews
-
I don't no yet.because of 1 late payment,house..
2019 Cherokee Arctic Wolf 305ML6
What I liked most: The làyout...
What I'd improve: None.8 years ago | Edmundo P. from ,
Been in this RV? Tell other RVers what you think. Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


