Used 2017 Thor Motor Coach Palazzo 36.1 Motor Home Class A - Diesel
"Start Exploring Today: Enjoy 1 Year RV Complete and Free Camping on Us!"
Step into this Palazzo 36.1 class A diesel motorhome by Thor Motor Coach to find a full wall slide along the road side, and a bath and a half.
As you enter, you will see a 40" LED TV, and an overhead bunk above the cab to your right.
The full wall slide out along the road side includes a sofa with air bed, overhead cabinets, a dream booth dinette, pantry, and stackable washer/dryer, plus within the bedroom there are two closets, a 28" LED TV, and a dresser to complete the large slide.
The bedroom also features a queen bed with nightstands and overhead cabinets within a slide out on the opposite wall.
As you step down to the rear bathroom you will see a toilet, linen storage, sink, more linen storage and a 32" x 32" shower.
A convenient half bath with entry from the living area includes a toilet, sink and medicine cabinet.
In the kitchen you will find a residential refrigerator, three burner range, microwave, angled countertop with a double sink and overhead cabinets.
Outside of the motorhome there is an exterior 32" LED TV, plus there is so much more inside and outside this RV to see!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# CM520675
Chassis: Freightliner XC-S
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 37 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 28000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 5000 |
| Engine | 340HP Cummins ISB |
| Chassis | Freightliner XC-S |
| VIN | 4UZACJDT8HCJF2437 |
Palazzo 36.1 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


