Used 2017 Thor Motor Coach Palazzo 33.2 Motor Home Class A - Diesel
Thor Motor Coach offers this Palazzo 33.2 class A diesel motorhome with double slides for open floor space.
Immediately to the right of the entry you will find a euro recliner. Plus you will see an overhead bunk included above the cab for additional sleeping space.
Along the road side, a generous slide out has a dream dinette booth with a 40" LED TV mounted above. There is also an angled double bowl sink, three burner range, microwave, overhead cabinets, residential refrigerator, pantry, stackable washer/dryer, and a closet. The large slide provides more walking around room inside the coach.
On the opposite side of the dinette there is a sofa with air bed providing more seating and sleeping area. Above the sofa you will find overhead cabinets as well.
The rear bedroom includes a queen bed with closets on each side and an overhead cabinet above. The closet within the generous living area slide is in the bedroom. A slide out on the opposite wall holds a dresser and another closet. A 28" LED TV is on the wall opposite the bed.
Moving forward, a side aisle bathroom includes a 30" x 36" shower, a toilet, a large vanity and sink and overhead cabinets. A pantry is along the outside wall of the bath for additional storage.
You are sure enjoy the outside 32" LED TV, and more!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $133,155
Sale Price: $79,995
Stock# 6CR394
Chassis: Freightliner XC-S
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 26239 |
| Engine | 300HP Cummins ISB |
| Chassis | Freightliner XC-S |
| VIN | 4UZAAJDT3GCHY6394 |
Palazzo 33.2 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


