Used 2017 Thor Motor Coach Citation Sprinter 24SA Motor Home Class C - Diesel
The Citation Sprinter Class C diesel motor home by Thor Motor Coach offers fuel efficiency, plenty of space, and much more!
In the rear of the Citation Sprinter 24SA you will find a corner bathroom including a shower, vanity sink, medicine cabinet, and a toilet. There is a closet just outside the bath. The opposite rear corner holds a full size bed with overhead cabinets and a 24" LED TV for your enjoyment.
A Dream dinette with overhead cabinets for storage fills the motor homes single slide. This dinette can be converted for extra sleeping space measuring 42" x 72". You can choose to replace the dinette with the optional sofa with air bed measuring 54" x 74" with pedestal table. Someone can even get a good night's rest in the bunk over the cab.
A 32" LED TV is mounted over the entry door. To the left of the door, the kitchen features a single round sink, overhead cabinets, a two burner range top, overhead microwave, and a refrigerator.
If you enjoy entertainment on the outside, the exterior 32" LED TV will come in handy when wanting to watch your favorite shows.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $17,995
Sale Price: $69,000
Stock# 26889RA
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter 3500
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 36547 |
| Engine | Blue TEC Turbo 3.0L V6 |
| Chassis | Mercedes-Benz Sprinter 3500 |
| VIN | WDAPF4CC2G9678364 |
Citation Sprinter 24SA Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


