Used 2017 Starcraft Comet Mini 16QB Travel Trailer
If you enjoy a booth dinette during meal time as well as an extra sleeping space at night, take a step inside the Starcraft Comet Mini travel trailer 16QB.
As you enter to the right there is a front booth dinette with an entertainment center along the curb side wall. Next you will find a bath with a combined toilet and shower. On the opposite wall the kitchen amenities include a refrigerator, two burner cooktop, single sink, counter space for preparing meals, and overhead storage for your dishes and things.
A rear queen bed provides a cozy place to rest after another outdoor activity, plus there is more!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# 521-25A
| Sleeps | 3 |
| Length | 19 ft 11 in |
| Ext Width | 6 ft 5 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 270 lbs |
| GVWR | 3790 lbs |
| Dry Weight | 2708 lbs |
| Cargo Capacity | 1082 lbs |
| Fresh Water Capacity | 32 gals |
| Grey Water Capacity | 24 gals |
| Black Water Capacity | 24 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| VIN | 1SABS0AJ3H2DB5054 |
Comet Mini 16QB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


