Used 2017 Starcraft Autumn Ridge Mini 18QB Travel Trailer
This Starcraft Autumn Ridge Mini 18QB travel trailer has everything you need to enjoy spending time away from home.
As you enter notice the handy wardrobe to your left. Straight ahead in the rear road side corner there is a private toilet and tub/shower. Just outside the bathroom door there is a TV area above a pantry for dry and canned good storage.
A L-sofa with dining table and overhead cabinets can be found to your right when you enter, and features plenty of seating for mealtime and more. Straight across from the sofa you will find a two burner cook-top with microwave oven overhead, a single sink and counter space, plus storage both above and below the counter.
The front features a walk-around queen size bed with dual bedside wardrobes, an overhead shelf, and a privacy curtain.
You will also enjoy the front exterior storage on either side, and a 13' awning to protect you from the elements which creates a little covered living area outside to enjoy.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $12,095
Sale Price: $6,900
Stock# 0FW504A
| Sleeps | 3 |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 335 lbs |
| GVWR | 3750 lbs |
| Dry Weight | 3071 lbs |
| Cargo Capacity | 679 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 9 gals |
| VIN | 1SABS0AJ3H2NP5200 |
Autumn Ridge Mini 18QB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


