Used 2017 Riverside RV Retro 195 Travel Trailer
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Start your next camping trip with this 195 Retro travel trailer by Riverside RV. This model features a u-dinette and so much more!
To the left of the entry door there is a two burner cook-top, double sink, and overhead cabinets where you can store dishes and things. Straight in from the entry door you will find a refrigerator, and along the front of this model there is a u-shaped dinette with storage along one side. At night easily convert the dinette into additional sleeping space.
The road side bathroom has a toilet, sink, shower and a closet where you can store towels or toiletries.
Located in the rear there is a bedroom with a comfortable bed where you can get a good night's rest, and store items in the overhead cabinets, plus more!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 2FS772A
Interior Color: 4
| Sleeps | 4 |
| Length | 24 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Interior Color | 4 |
| Hitch Weight | 580 lbs |
| Dry Weight | 3472 lbs |
| Cargo Capacity | 4108 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 17 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Cooktop Burners | 2 |
| VIN | 59CCC2420HL003274 |
Retro 195 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


