Used 2017 Prime Time RV Tracer Air 235AIR Travel Trailer
"Start Exploring Today: Enjoy 1 Year RV Complete and Free Camping on Us!"
A u-dinette single slide, a residential pantry, and a rear bath are just a few of the features that you'll enjoy in this Tracer AIR travel trailer by Prime Time RV.
As you enter 235AIR to your left there is a residential pantry for your dry goods and such. Continuing along the rear you will find a private bath with a toilet, neo-angled shower, and a sink with medicine cabinet.
Along the road side of the trailer there a refrigerator and a u-dinette slide out. The opposite side offers a three burner range, double kitchen sink, plenty of extra counter space including a l-shaped rounded countertop, a TV, and overhead cabinets.
In the front, you will find a queen bed with shirt closets and nightstands on either side of the bed, and overhead cabinets, plus more!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# UT21830
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| Dry Weight | 4714 lbs |
| Cargo Capacity | 2836 lbs |
| Fresh Water Capacity | 38 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 5ZT2TRNB1HB511035 |
Tracer Air 235AIR Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


