Used 2017 Prime Time RV LaCrosse 328RES Travel Trailer
Additional $1000 rebate for financing with Maxie Price RV in house lender .
The LaCrosse 328RES travel trailer by Prime Time Manufacturing offers triple slides and a rear entertainment.
As you enter the travel trailer, to the left there is a slide out with a free-standing dinette and two recliners. Along the rear wall you will find an entertainment center. The slide out along the road side features a hide-a-bed, a refrigerator, a pantry, and a three burner range. There is a l-shaped counter which provides much counter space as well as a double kitchen sink.
Almost straight in from the entry door is the side aisle bathroom. Here you will find a toilet, sink, and shower. Also there is a sliding door which leads into the front bedroom from the bathroom.
The front bedroom has a king bed slide out, full wall wardrobe with trunk storage and across from the bed you will find a chest of drawers and an overhead cabinet, plus much more!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# P236
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 897 lbs |
| Dry Weight | 8535 lbs |
| Cargo Capacity | 2762 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 5ZT2LCYB0HB008072 |
LaCrosse 328RES Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


