Used 2017 Prime Time RV Crusader 322RES Fifth Wheel
The Crusader 322RES fifth wheel by Prime Time Manufacturing offers triple slide outs and a rear entertainment center.
To the left of the entrance you will find a slide with a free-standing dinette and two recliners. On the opposite side of the fifth wheel there is an additional slide out with a hide-a-bed sofa, pantry, three burner range, additional pantry, and refrigerator. Next to the slide out, along the interior wall you will find another pantry, and a l-shaped counter. The kitchen island offers extra counter space as well as a double kitchen sink. Along the rear wall of the fifth wheel you will find a large entertainment center.
Stepping up the stairs, the bathroom is on the left side. Inside the bathroom you will find a toilet, linen cabinet, residential one piece shower with seat, and a sink.
In the front bedroom there is a queen bed slide out. Across from the bed there is a dresser, and along the front wall of the fifth wheel the large wardrobe provides extra storage. You will also find that the bedroom is washer/dryer prepped, plus more!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# 340304
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Dry Weight | 10320 lbs |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 5ZT3CSXB8HG120489 |
Crusader 322RES Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


