Used 2017 Prime Time RV Avenger ATI 17BH Travel Trailer
Load up your family of five for a fun time camping in the Avenger ATI 17BH travel trailer by Prime Time Manufacturing. This model features a rear bunk house, and all of the amenities that you need to enjoy your time away from home.
Upon entering the travel trailer, to the right there is a queen bed with an overhead cabinet. Next to the bed you will find a dinette and another overhead cabinet. Easily fix your meals in the kitchen area. Here you will find a refrigerator, sink, two burner range, and pantry.
The bathroom is located in the left rear corner of the trailer. Here you will find a toilet and a tub.
In the opposite corner you will find a set of bunk beds, and more!
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
You Save: $2,044
Sale Price: $10,955
Stock# 346-26A
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Hitch Weight | 416 lbs |
| Dry Weight | 3288 lbs |
| Cargo Capacity | 628 lbs |
| Fresh Water Capacity | 33 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 5ZT2AVFB9HB915178 |
Avenger ATI 17BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


