Used 2017 Prime Time RV Avenger 26bh Avenger Travel Trailer
The Avenger 26BH travel trailer by Prime Time Manufacturing offers a rear bunk house which provides more room for friends and family.
Entering the travel trailer, to the right is a front bedroom with a queen bed and closets on either side of the bed. Storage can be found above the bed with the overhead cabinet.
The kitchen and living area offer a sofa, double kitchen sink, three burner range, and refrigerator. The dinette is on the opposite side. You will find a spot for a TV/Radio above the dinette.
The bathroom has a tub and toilet and just outside of the bath area is a sink and a medicine cabinet.
The bunk house offers a large double bunk with plenty of room for your whole family or you can even bring along a few friends.
Overhead cabinets can be found throughout the trailer for all of your necessary items, and more!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# UT980600
| Sleeps | 8 |
| Length | 29 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 580 lbs |
| Dry Weight | 4888 lbs |
| Cargo Capacity | 2692 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| VIN | 5ZT2AVRB2HB913820 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


