Used 2017 Prime Time RV Avenger 26BBS Travel Trailer
2017 26BBS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Price:
$19,872
You Save: $2,877
Sale Price: $16,995
You Save: $2,877
Sale Price: $16,995
Ketelsen RV
Location: Waterloo
Stock# 18505
Location: Waterloo
Stock# 18505
Stock# 18505
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2017 26BBS Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 580 lbs |
| GVWR | 7580 lbs |
| Dry Weight | 4888 lbs |
| Cargo Capacity | 2692 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2AVRB2HB914773 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


