Used 2017 Prime Time RV Avenger 25TH Toy Hauler Travel Trailer
It's time to enjoy your toys on another adventure in the Avenger model 25TH toy hauler travel trailer by Prime Time Manufacturing. The rear door is a spring assist ramp for easy loading and unloading your off-road toys. Once your toys and gear are unloaded there is more living and sleeping space inside this unit.
As you enter the main door to your left there is a flip down sofa with overhead storage. In the rear there are dual opposing Happi-Jac sofas on each side of the trailer. These sofas allow plenty of room for relaxing as well as extra sleeping space at night. An entertainment center is along the interior wall facing the rear of the toy hauler for easy viewing from this area.
Along the road side wall you will find the kitchen amenities to easily fix snacks or prepare meals. You are sure to enjoy the double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and pantry for your dry goods.
Heading towards the front, the bathroom is on your left side near the entry door. There is a sink with medicine cabinet, toilet, and tub.
The front bedroom includes a queen bed, dual closets, overhead cabinets, and a sliding door for privacy, and more!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# U-3756
| Sleeps | 5 |
| Length | 32 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 1073 lbs |
| Dry Weight | 5874 lbs |
| Cargo Capacity | 3999 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| VIN | 5ZT2AVPB4HB913756 |
Avenger 25TH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


