Used 2017 Palomino Real-Lite Tent Campers 12 STS Folding Pop-Up Camper
A slide out booth dinette, a gaucho, and a front exterior trunk plus sleeping for six is what you will find throughout this Real-Lite Tent Camper model 12 STS. This pop-up folding camper by Palomino is waiting for you!
As you step inside to your right there is a storage cabinet and a front 66" tent end bed. Another slide cabinet is along the road side wall, plus there is a single slide out booth dinette with storage below the seating, a three burner cook-top and single sink. You can even take the cook-top outside to make meals in the great outdoors.
On the opposite side is a gaucho and storage. The rear 60" tent end bed provides additional sleeping space as well.
The front exterior trunk provides storage for your outdoor gear, plus more!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $3,009
Sale Price: $9,986
Stock# 101249
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 19 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 2 in |
| Ext Height | 4 ft 9 in |
| Hitch Weight | 246 lbs |
| GVWR | 3566 lbs |
| Dry Weight | 2636 lbs |
| Cargo Capacity | 930 lbs |
| Fresh Water Capacity | 19 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Two Queen Tent End Beds |
| Cooktop Burners | 3 |
| Axle Count | 1 |
Real-Lite Tent Campers 12 STS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


